Logo Background

F1 2010 – Trumpa apžvalga

 • Tema: Apžvalgos, F1 2010 | 2010/09/24 15:08 | 7 KomentaraiKomentarų – 7 Komentarai

  „Codemasters“ nekartą džiugino lenktynių megėjus savo išleistais žaidimais. Šįkart jie tai bando pakartoti su savo naujausiu kūriniu „F1 2010“.
  „Codies“  sukaupė nemažą patirtį kurdami lenktynių žaidimus, visiems gerai žinomi „Toca“ ar „Colin McRae“ serijų pavadinimai, šįkart kompanija ėmesi atkurti 2010 metų „Formulės 1“ sezoną.

  Pradėdamas kalbėti apie „F1 2010“ norėčiau apžvelgti pastarojo žaidimo turinį. Kaip ir reikėjo tikėtis, pakloję 44,99€ gausime viską, ko reikėtų sekmingai patiems užbaigti virtualų „F1“ sezoną. 12 komandų, 24 bolidai, bei visos sezono trasos. Negana to, „CM“ jums siūlo „Live the life“ žaidimo režimą , dinamiškai kintančias oro sąlygas, bet apie visa tai pakalbėsime kiek vėliau.

  Grafika
  Taigi, grafika. Čia „Codies“ pasistengė, grafiškai žaidimas atrodo tikrai puikiai. Bolidai, bei trasos atkurti tiesiog nuostabiai, prie to prisideda ir trasos personalo, bei pilotų animacijos, taip viskas kartu sudaro neišdildomą įspūdį. Nevertėtų pamiršti lietaus efektų, čia stichija, kurioje iš „EGO“ variklio išspaustas maksimumas – telkšančios balos trasos paviršiuje, lietaus lašai, krintantis tiek ant kameros paviršiaus, tiek ant bolido, bei trasos. Gražu. Kitas ganėtinai svarbus aspektas – „damage“ modelis, bolidai dūžta gražiai, bei ganėtinai tikroviškai – pabyra daug skeveldrų, bei nuolaužų nuo bolidų tačiau tam reikia ganėtinai stipraus kontakto su barjeru ar kitu bolidu.
  Tačiau, kad ir kaip viskas bebūtų gražu, yra ir keletas minusų. Visų pirma, kiekviena komanda, naudoja ta patį 3D vairo modelį, beto kartais susidaro įspūdis, jog žiūrima pro tamsintų akinių stiklą – vaizdas atrodo kiek rudas.

  Fizika
  Prieš pasirodant „F1 2010“ kilo daug ažiotažo dėl artėjančio žaidimo fizikos. Nepaisant to, jog A.Davidsonas ir „Codemasters“ teigė jog tai bus „ultimate driving sim“ šiandien drąsiai galime teigti – „F1 2010“ nėra simuliatorius.  Prie viso to prisideda ir tai, jog bolido balansas šlapioje trasoje nekinta taip dramatiškai, kaip tūrėtų kisti, tiesa sakant, jis praktiškai lieka  nepakites.

  „Gameplay“
  Didžiausias „F1 2010“ privalumas -  karjeros režimas. „Live the life“ pagalba čia kiekvienas gali pasijausti lenktynių savaitgalio žvaigždė: žurnalistų klausimai, spaudos konferencijos, džiaugsmingi komandos šūksniai po sekmingos kvalifikacijos ar lenktynių. Jūs netgi turėsite savo agentą (turėčiau sakyti, agentę, su prancūzišku (?) akcentu) kuris padės jums planuoti savo tolimesnę karjerą, visa tai ir dar daugiau, parodo, jog veiksmas vyksta ne tik trasoje, bet ir „paddock`e“. Grįžtant prie lenktynių, nepatyrusiems ar nepasitikintiems savo jėgomis žaidėjams yra galimybes naudoti tokias pagalbas kaip „TC“, „ABS“ ar trajektorijos rodymas. Tiems kurie nenori pradėti savo virtualios karjeros, yra ir kitų pasirinkimų – „Grand Prix“, „Time Trial“ arba „Multiplayer“ režimai. Verta paminėti, jog DI šiame žaidime nėra ypač pažangus, kartais net elgiasi kvailai, todėl maksimaliam lenktynių pojūčiui vertėtų naudoti „Multiplayer“ režimą.

  „F1 2010“ – puikus pasirinkimas tiems, kurie nori patirti lenktynių skonį, tačiau nežada tam skirti daug dėmesio. Jei esate tikras lenktynių fanas ir norite netik gerų vaizdo efektų, bet ir rimtos fizikos „F1 2010“ Jums nepaliks didelio įspūdžio, todėl teks rinktis alternatyvas.

  Panašūs įrašai:

  1. rFactor – RFT 2010 modo apžvalga
  2. rFactor — Apžvalga
  3. F1 2010 – Daugiau žinių…
  4. LFS – Baltic Cup 2010 – Apžvalga
  5. F1 2010 – Pirmosios naujienos

Reklama

Komentarų – 7
 1. #1 Dowis
  Rugsėjo 24, 2010 17:25

  Type-R šauni apžvalga. Nei atimsi nei pridėsi. Tik abejočiau dėl Multiplayer rėžimo. Ten priešininkai elgsis dar kvailiau negu AI. :)

  [Atsakyti]

  Type-R

  Reikia zinot su kuo zadi vaziuot ir i bet kuri serveri nesijungt :)
  Teko pabandyt nfs:world, tai jei ten pradedi kanors lenkt, tai toks jausmas, kad lenkiamasis tave visais budais bandys ismust is trasos :)

  [Atsakyti]

 2. #2 Giedrius
  Rugsėjo 25, 2010 01:02

  Toks jausmas kad yra bent viena alternatyva f-1 zaidimui ant pc.

  [Atsakyti]

  Type-R

  Yra LFS, tuoj bus iRacing williamsas. Kad ir FVA.
  Beto, yra rF ir GTR:Evo modu neprastu, taip kad pasirinkt tikrai yra is ko.

  [Atsakyti]

 3. #3 Lukas
  Rugsėjo 25, 2010 10:59

  Greiciau agente ruse, su akcentu rusisku :D O del pacio game, tai man pasirode kiek per lengvas, Karjeros rezime jau pirmose lenktynese su Lotus Medium lygyje pole position paimiau lygant, su bauda is 6 vietos startavau, bet 15 ratu lenktynese visvien pirmas be konkurencijos atvaziavau. Keista… Ar as cia toks greitas ar zaidimas lengvas? Dar ypac nepatiko vaziavimas boksais, sukant i mechaniku aptarnavima labai staigiai uzsuka is pit’us, bei ta zalos sistema, per daug nejautri ir neapgadinanti per daug bolidu. Ir seip truksta keletos dalyku jame, bei norisi kazko daugiau. Tad gal but 11 isleis dar geresni game. Sis nera blogas, bet galetu buti ir geresnis :)

  [Atsakyti]

  Tomas (DD)

  Nu tai AI pasidaryk ant sunkiausio lygio ir nebusi pole. :)

  [Atsakyti]

 4. #4 atas
  Rugsėjo 25, 2010 21:44

  Graziausias vaizdas zaidime kuri kol kas maciau: Prieki vaziuoja du bolidai ir ivaziuoja viena skitam i gala, smulkiu ir super detaliu skeveldru lietus uzkrenta tiesiai ant kameros.. pasaka..

  [Atsakyti]

Parašykite komentarą