Logo Background

iRacing 2.0 – pinigus kainuojantis fiasko (?)

 • Tema: Apžvalgos, iRacing, rFactor | 2011/08/30 02:46 | 2 KomentaraiKomentarų – 2 Komentarai

  Rugpjūčio 11 dieną buvo išleista iRacing 2.0 versija. Ta, kuri sukėlė tikrą ažiotažą simracing’o pasaulyje, kuri buvo pristatyta kaip “naujoji virtualių lenktynių era”, su visais įspūdingais filmukais ir “teaseriais” – paveiksliukais su naujomis trasomis ir automobiliais. Deja…

  iRacing žaidėjams ilgai žadėtas naujasis padangų modelis (New Tyre Model, arba tiesiog NTM) pasak iRacing kūrybinės grupės, turėjo būti toks tikroviškas ir taip atitikti realybę, kad rFactor ir Live For Speed žaidėjai tiesiog strimgalviais turėjo pabėgti iš savo “lizdelio” ir negailėti pinigų iRacing. Tai turėjo būti taip tikroviška, kad simracer’iai “nulipę” nuo simuliatoriaus ir atsisėdę į savo tikrą automobilį, neturėję jausti skirtumo. Tačiau.
  Išleistas naujas LMP2 klasės bolidas tiesiog… nieko vertas. Automobiliai iRacing tapo nebesuvaldomi. Patyrę “iRacer’iai” iš to tuo pačiu ir juokiasi, ir graužiasi sau nagus. Kodėl buvo išleisti tokie pinigai, jei naujas produktas yra nepabaigtas ir pilnas spragų? Kalbama, jog padangų slėgis ir temperatūros lenktynių eigoje (ypač ovalo tipo trasose, kur turėtų būti iRacing stiprioji pusė) tiesiog prasilenkia su bet kokiais fizikos ir automobilių sporto dėsniais. Teko girdėti tokią mintį: “Jei nori važiuoti greitai, turi daryti viską atvirkščiai nei daro tikri lenktynininkai”.

  Simuliatoriaus trasos dabar primena kiaurą puodą. Tiesiog važiuoji trasa ir įkrenti į… niekur. Nors greitai pastebimos trasų kiaurymės ir objektyviai šalinamos, tačiau neseniai internete pasirodė klipas “iRacing Breakdance Party”, kur parodyta dalis iRacing “bug’ų”. Jei domitės ir užsiimate simracing’u, prisijuoksite iki ašarų. Klipo kūrėjo slapyvardis “KaemmerHasYourMoney” nėra spontaniškas. Tai tiesioginė ataka iRacing simuliatoriaus “tėvui” Dave Kaemmer. Būtent ant jo pečių krenta visa atsakomybė už šitą iRacing nesėkmę. Bet jis neskuba pateikti kokių tai faktų, kurie leistų spręsti, kodėl lūkesčiai nepateisino. Oficialus pareiškimas po daugelio žaidėjų skundų buvo gan ilgas. Bet… bevertis. Kaip buvo pastebėta, tai tik didžiulis tekstas be jokios informacijos. Tiesą sakant, tai netgi būtų galima traktuoti kaip pačio D.Kaemmer’io priekaištą iRacing vartotojams. Trumpa citata iš jo pareiškimo:

  As for the wear modeling, it is really close to reality, I don’t care what you say! As an example, the skid marks are really close, and they come right out of the wear calculations.

  Tikra amerikietiška. Galiausiai “iRacer’iai” turės simuliatoriaus kūrybinės grupės atsiprašyti ir lenktyniauti sugadintame simuliatoriuje. Bet ką jau padarysi.

  Tai turėtų nuraminti simracer’ius, nekantriai laukiančius rFactor 2 ir burnojančius dėl to, kad jis ilgai nepasirodo. Nėra reikalo skubėti, ypač kai dirbi tokį atsakingą darbą kaip simuliatoriaus kūrimas. ISI stengiasi jums pateikti kuo geresnį produktą. Argi būtų geriau, jei ISI išleistų “neišbaigtą” simuliatorių, o po to nespėtų gintis nuo piktų kritikos strėlių? Darbas kaip ir padarytas, bet jiems tektų vėl ieškoti siūlo galo ir ieškoti, kur kas blogai. O tai užtruktų dar ilgiau. Trumpai tariant, tai ką aš parašiau anksčiau, yra BŪTENT skubėjimo ir bandymo įsiteikti klientui pavyzdys.

  Vasara jau iškeliauja iš mūsų kiemų, taigi daugelis iš jūsų aktyvų poilsį vėsiais rudens vakarais turbūt vėl iškeis į simuliatorių trasas, ir lies prakaitą turnyruose bei čempionatuose. Už tai ir pakelkime karštus arbatos puodelius, sezonas prasideda! :-)

  Panašūs įrašai:

  1. iRacing — Apžvalga
  2. LFS – Baltic Cup 2012 sezono fiasko
  3. iRacing – Paskelbta Spa Francorchamps
  4. LFS prieš iRacing: Aistra prieš marketingą
  5. iRacing – Thompson speedway ir FR500S

Reklama

Komentarų – 2
 1. #1 iVodafone
  Rugpjūčio 30, 2011 12:54

  Labai teisingas straipsnis! Ištikro, vaizdo įrašas prajuokino :D Pagalvoji, rimtas simuliatorius, o bugai tokie… Oj oj oj… Na, bet ir tave su sezono startu, Klaidai :)

  [Atsakyti]

 2. #2 DNS
  Vasario 6, 2012 20:19

  grazus straipsnis

  [Atsakyti]

Parašykite komentarą