Logo Background

Kodėl rimtų “sim`ų” visgi galime sulaukti…

 • Tema: Apžvalgos | 2010/08/05 13:40 | 4 KomentaraiKomentarų – 4 Komentarai

  simu_dar_bus

  Nesenai, Tomas pasidalino savo mintim, kodėl jo nuomone rimtų simuliatorių artimiausiu metu galime neišvysti. Pagrindinis Tomo nagrinėtas aspektas – pinigai, ir tai yra visiška tiesa, nė viena kompanija neapsiims kurti jokio projekto, jei iš to nenorės gauti pelno. Tačiau šį kartą į viską pažvelkime iš kitos pusės.

  Dauguma teigia jog „simracing`as“ kaip „gaming“ žanras nėra toks išplėtotas bei populiarus, kaip kiti rinkoje esantys produktai. Tačiau vertėtų apsidairyti, ką ta pati rinka turi mums pasiūlyti. Internete galime rasti nevieną kompaniją pardavinėjančią įrangą „simracing`ui“, prekių pasirinkimas didelis – nuo batų iki kėdžių , kurias reklamuoja pats Takuma Sato.  Žinant, kad šis malonumas nėra vienas iš pigiausių, o tokios kompanijos neapsieina su 1 ar 2 pirkėjais, galime teigti, jog „simracing`o“ žanras gana sėkmingai plėtojamas. Čia ir atsiveria erdvė žaidimų kūrėjams – norint išnaudoti visą anksčiau minėtosios įrangos potencialą, reikia ir padoraus simuliatoriaus.

  Nevertėtų pamiršti ir bendruomėnės pastangų, simuliatorius paversti dar geresniais. Geriausi to pavyzdžiai rFactor, bei Simbin išleisti simuliatoriai (sukurti ant to pačio gMotor2 variklio, kūrį sutvėrė ISI). ISI išleistas rFactor sulaukė ganėtinai didelio pasisekimo, nors ir neturėjo nei didelio trasų, nei automobilių skaičiaus. Tiesa pasakius, simuliatorius negalėjo pasigirti net licencijuotu turiniu. Čia rankas prikišo ir rF bendruomėnė, kadangi savo kuriamais projektais jie nesiekdavo pelno, jiems nereikėjo pirkti ir brangių licencijų, kurias taip pat apžvelgė Tomas. Nors pats žaidimas nėra „open-source“, tačiau talentingiems „moderiams“ to užteko, išleisti ne vieną įspūdingą modifikaciją, taip išprendžiant kilusią bėda dėl licencijuoto turinio.

  Trečiasis mano pateikiamas argumentas gali pasirodyti kiek netradicinis, ar futuristinis, tačiau kodėl automobilių gamintojams nepabandžius prisidėti prie šios žaidimų šakos? Tarkime automobilių gamintojas X sukuria nemokamą simuliatorių, tačiau už jį paprašo telemetrijos duomenų. Tai reiškia, kad pabaigus važiavimą jūsų telemetrija butų nusiųsta i gamintojo serverius (taip pastarieji sutaupytų begales laiko), o jūs naudotumėtės nemokamu simuliatoriumi. Žinant jog yra ypač talentingų „simracer`ių“ šis „planas“ atrodytų ganėtinai logiškas ir palankus abiejoms pusėms.

  Nevertėtų pamiršti, jog dabartinė simuliatorių gama nėra itin skurdi, turime tokius simuliatorius kaip: iRacing, rFactor, LFS, netKar Pro, GTR serija, RBR…

  Verta paminėti jog inovacijos kaip iOpener taip pat skatina simuliatorių kurimą, kurių artimiausiu metu taip pat turėtume išvysti – LFS S3, rF 2, GTR3(?), GT5.

  Panašūs įrašai:

  1. Kodėl rimtesnių “simu” nebebus…
  2. rFactor – bandome FSR modifikaciją
  3. rFactor — Apžvalga
  4. F1 2010 – Trumpa apžvalga

Reklama

Komentarų – 4
 1. #1 Flash
  Rugpjūčio 5, 2010 14:54

  Puikus straipsnis. Perskaičius abi nuomones, galiu pasakyt, kad Tomo pozicija buvo labiau iš pesimistinės pusės, o Justo mintys gerokai optimistiškesnės. Tai Jūsų nuomonės ir jos abi teisingos, nėra ką ir be pridurti.

  [Atsakyti]

  Type-R

  Nėra čia straipsnis, labiau panašu į blogo įrašą :) bet ne esmė.

  [Atsakyti]

 2. #2 Tomas (DD)
  Rugpjūčio 5, 2010 15:53

  Hehe. Įdomiai cia. Na manau Flash viska ir pasake. Pagyvenkim, paziurekim. :)

  [Atsakyti]

 3. #3 Aldas
  Rugpjūčio 7, 2010 10:12

  Puikiai pasakyta, prieš metus labiausiai laukiau LFS S3, bet ten ledai labai lėtai juda, peršokau ant rFactor ir dabar labai laukiu rFactor2, nors ir nepatems mano senukas :)

  [Atsakyti]

Parašykite komentarą