Logo Background

LRC – Japonijos GP

 • Tema: rFactor | 2010/04/09 18:25 | Komentuoti Komentarai

  lrc_jap

  Baigėsi jau penkioliktasis LRC.lt čempionato etapas. Įspudingoje Suzukos trasoje pergalę šventė N.Dumčius, už savęs palikęs čempiono titulą jau užsitikrinusį M.Klumbį, bei komandos draugą Adomą Minevičių.

  Vienas iš pastaruoju metu labiausiai lauktų pilotų etapų jau prašvilpė, o mums beliko tik apžvelgti kas gero ar blogo įvyko trasoje. O įvykių buvo gausu, pradedant lenktynių starto kartojimu ir baigiant paskutinių ratų drama dėl 2 vietos. Vis tik reiktų pradėti nuo pačių pačių pradžių – kvalifikacinių važiavimų. Jau prieš pat kvalifikacijos pirmą dalį didelių abejonių kas nuvažiuos greičiausią ratą nekilo, o tą patvirtino ir rezultatai Egidijus Masalskis su solidžia persvara įveikė artimiausius varžovus, o kitiems pilotams norintiems patekti į geriausių 10 teko nuo Egidijaus neatsilikti daugiau nei 1 sekunde.

  Pasipildę kurą lenktynėms, užsidėję naujas padangas 10 geriausių pilotų pajudėjo į antrą kvalifikacijos dalį, kurioje jau varžėsi dėl pole pozicijos lenktynėse. Rezultatai parodė, kad pilotus išskyrė labai maži skirtumai 1-7 vietas skyrė kiek daugiau nei 0.2 sekundes dalys, o pirmąją poziciją iškovojo Mclaren pilotas Nerijus Dumčius iškart už jo nugaros šių metų čempionas Mindaugas Klumbis su Ferrariu.

  Pirmas blynas per startą nepavyko, kilo daug įvairių incidentų, tačiau antrasis pavyko sklandžiai ir visa rikiuotė pajudėjo į lenktynes. Visi pilotai iš pirmojo dešimtuko važiavo labai panašiu tempu dėl to kiekviena varžovo klaida suteikdavo šansą pakilti viena, o gal net keletu pozicijų aukštyn.

  Geriausią formą lenktynėse demonstravęs Nerijus Dumčius praktiškai neklydo, išskyrus viena kiek per platų išvažiavimą iš posūkio ir važiavo solidžiu tempu, dėl ko lenktynės jam galėjo pasirodyti nuobodokos, bet taip turbūt atrodo tik iš pirmo žvilgsnio, nes Mclaren pilotas spaudė stipriai kaip tik galėjo.

  Mindaugas Klumbis šį sezoną jau kokius porą kartų vadintas lucky boy vėl patvirtino savo statusą. Lenktynėse neturėjęs reikiamo tempo, padaręs vieną grubią klaidą, gale lenktynių važiavo ketvirtoje vietoje, tačiau likus dviems ratams jam šypsosi sėkmė ir antroji pozicija jau kišenėje.

  Adomas Minevičius beveik visas lenktynes buvo gera apsauginė siena Nerijui Dumčiui, kai ilgą laiką abu Mclaren pilotai važiavo 1-2 vietose. Ir kai jau atrodė, kad bus pirmas jų dublis šiame sezone, Adomą Minevičių nesėkmingai bandė lenkti Egidijus Masalskis dėl ko abu pilotai išlėkė iš trasos, visa laimė Adomui baigėsi viskas pakankamai laimingai ir grįžęs į trasą finišą kirto 3 vietoje.

  Williams bolidą pilotavęs Dovydas Malinauskas šį savaitgalį vėl buvo stabilus ir pakankamai greitas, matyt užsikrėtė nuo Singapūro sėkmingo savaitgalio. Nors atrodė, kad tempo neužteks konkuruoti su Ferrariai ir Mclaren bei vienu iš Red Bull pilotų, tačiau dėl varžovų klaidų, netikėtai atsidūrė ketvirtoje vietoje.

  Egidijus Masalskis greičiausias žmogus trasoje šį savaitgalį, ko gero vienintelis tempu galėjęs lygiuotis su Neriju Dumčium ir kovoti dėl pergalės. Lenktynių metu demonstravo vieną iš didžiausių tempų, tačiau stabilumo trūkumas ir grubi klaida lenkiant varžovą dėl antros vietos paskutiniuose ratuose nubloškė jį net iki 5 vietos.

  Šeštas lenktynes baigė antrasis Ferrari pilotas Vygintas Kuprys nors visas lenktynės laikėsi labai arti podiumo. Klaida išvažiuojant iš posūkio sužlugdė galimybes pakovoti dėl podiumo, o viršytas greitis boskuose nubloškė pilotą net į šeštąją vietą.

  Rytis Kairys vienintelis pilotas šiose lenktynėse važiavęs vienu sustojimu ir nors tempas nebuvo labai aukštas dėl tokios taktikos vis tik finišą kirto keturiomis pozicijomis aukščiau negu startavo, t.y. septintoje vietoje ir uždirbo taškų komandai, o tai, matyt, rodo, kad taktika buvo visai sėkminga.

  Paskutinį tašką padėjo Mantas Gudaitis, kuris per lenktynes sugebėjo atkovoti daugiausiai pozicijų ir tai rodo, kad jo kvalifikacinis ratas buvo ne pats stipriausias, tačiau solidus tempas lenktynėse padėjo kilti pozicijomis aukštyn.
  Liūdnas faktas, kad lenktynes baigė tik 11 pilotų, o 8 pilotai turėjo baigti savo pasirodymą dėl įvairių priežasčių, vieni dėl gedimų, kiti gi dėl incidentų.

  Išsamius lenktynių rezultaus bei statistiką rasite oficlialiame LRC.lt tinkalpyje.

  Panašūs įrašai:

  1. LRC – Sezonas baigtas
  2. LRC – Singapūro GP
  3. LRC – Italijos GP
  4. LRC – Bahraino GP
  5. Interviu su Mindaugu Klumbiu

Reklama

Parašykite komentarą