Logo Background

rFactor Pro – Apžvalga

 • Tema: Apžvalgos, rFactor | 2010/03/09 09:44 | 1 Komentaras1 komentaras Komentarai

  rf_pro

  rFactor Pro (toliau rF Pro) yra laisvai konfigūruojamas simuliatorius, palaikantis aukštą grafikos bei garso kokybę. rF Pro siūlo aukšto lygio automobilio dinamikos atkūrimą, taip suteikiama proga, išbandyti netik lenktynininką, tačiau ir apskritai visą lenktynių komandą – pradedant automobilio nustatymų išbandymu, baigiant inžinierių apmokymu. Kadangi rF Pro palaiko įskiepius (angl. Plugins), tai vartotojams leidžia simuliatorių papildyti naujomis įdėjomis.
  rFactor Pro įdėja kilo Chris Boyle, kuris bendradarbiaudamas su ISI (Image Space Incorporation – studija sukūrusi rFactor), bei gavęs licenciją, rFactor Pro pradėjo naudoti komerciniais tikslais, vienas iš pagrindinių interesantų – mažos lenktynių komandos, tačiau kaip vėliau paaiškėjo, rF Pro tapo paklausia preke, tarp autosporto gigantų. „Pusė 2009m. „Formulės-1“ ekipų naudoja rF Pro“ skelbia oficiali rFactor Pro svetainė.

  Chris Boyle, apie rFactor, bei rFactor Pro:

  „Kaip hobį rFactor atradau prieš keletą metų, ieškodamas „Caterham“ automobilio, kurio tuo metu buvau ypač susidomėjęs. Tačiau buvau kiek nusivylęs, kadangi tai buvo vienas iš tų rFactor „modų“ kurie sukurti patraukti akį, bei žaidėjui suteikti daug malonių akimirkų, neatkreipiant dėmesio į  realią automobilio fiziką. rFactor pagalba, norėjau išbandyti tikrą „Caterhamą“, viskas baigėsi tuo jog buvau priverstas sukurti programą, „carFactory“ (viena iš trečiųjų šalių rFactor programų, naudojama atkurti automobilio fizikai). Kadangi turėjau visą reikalingą informaciją, perrašiau „Major_Parts“ bei „Cubits“ kurtos modifikacijos fiziką.  Visa tai buvo gana tikslu, žiūrint į telemetrijos duomenis, automobilis elgėsi taip kaip ir turėtų.  Tačiau, bolido elgesys, naudojant „Logitech G25“ vistiek atrodė „netikras“. To pasekoje, su TechAde pagalba gimė rFactor įskiepis „RealFeel FFB“. 2007 m. į ISI kreipėsi viena didelio biudžeto komanda, susidomėjusi simuliatoriaus potencialu. ISI žinojo apie mano norą iš rFactor išspausti viską, todėl kreipėsi į mane. rFactor buvo pasirinktas ne atsitiktinai – galimybė simuliuoti bolidą, gana realistiškai, gauti telemetriją, bei piloto pastabas.“  Ir taip gimė rFactor Pro…

  Kiekvienam mūsų knieti sužinoti, koks kompiuteris reikalingas išnaudoti visą rF Pro potencialą „Išnaudojame visus 4 branduolių procesoriaus privalumus“ teigė C.Boyle „Fizikos variklis naudoja vieną iš jų, vaizdas ir garsas kitą ir taip toliau. Taigi manau… tai Intel Q6600? Šiuo metu pavadinimus pamiršau. Pamenu senesnieji mūsų kompiuteriai naudojo GeForce 8800 Ultra, naudojame dvi plokštes vienu metu, tačiau nesujungtas SLI jungtimi, jos dirba atskirą darbą.  Tačiau dabar naudojame naujas NVidia plokštes. CUDA jas leidžia naudoti ir fizikos skaičiavimams“
  Pagrindinis rFactor ir rFactor Pro skirtumas fizikos variklio pokyčiai. rFactor Pro yra ypač lankstus šiuo atžvilgiu. „Pagal komandos poreikius, galime pakeisti visą fizikos variklį“ minėjo Boyle.  Taip išlaikomi visi rFactor privalumai – garsas, grafika, bei „multiplayer“ funkcija, kas ypač padeda įvertinant lenktynių strategiją, bei lyginti pilotų pajėgumus.

  Vienas iš rF Pro simuliatorių  naudojamas A1 Grand Prix* (A1GP) čempionato organizatorių, teigia „Autosport“. Simuliatorius naudojamas suteikti pilotams vertingos patirties. Už šio simuliatoriaus vairo pilotai jaučiasi kaip tikrajame A1GP bolide, kadangi naudojamas autentiškas A1GP automobilis, įskaitant 10,000 dolerių kainuojantį vairą.

  A1GP 2007-08 m. čempionas Neel Jani teigė:

  „Mant tai patiko! Simuliatorius suteikė progą susipažinti su bolido elektronika, bei visa vairo koncepcija, kas tikrai padeda nepatyrusiems pilotams, kurie ateina iš žemesnių klasių, kuriose elektronikos ir kitų prietaisų tiesiog nėra. Be abejo, tai tikrai gera patirtis prieš sėdant už rimto bolido vairo. Tai privalu išbandyti kiekvienam pilotui, taip įgaunama begalė patirties, tad sėdęs už vairo, būsi tikras, jog bolide nieko nesugadinsi!“

  Tęsiant temą apie A1GP simuliatorių, verta paminėti Felipe Massa. Kiekvienas autosporto mėgėjas pamena rugpjūtį įvykusią Brazilo avariją, Vengrijos GP metu. Pilotas pirmą kartą po avarijos sėdo į virtualaus bolido kokpitą, kaip jau supratote, į pagalbą pasitelkiant rF Pro. Po treniruočių Felipe pasidalino įspūdžiais:

  “Padirbėjome labai gerai, be menkiausių problemų”  teigė Massa. “Simuliatorius naudoja A1GP bolidą, tad tai neatkartoja Formulės 1 bolido, tačiau yra gana arti to. Dirbome Barselonos trasoje, kad sukurtume dar didesnę bandymų atmosferą.”

  A1GP-Simulator-1A1GP-Simulator-2

  * A1 Grand Prix (A1GP) – vienviečių atvirų vieno gamintojo automobilių lenktynių čempionatas. Šios lenktynės unikalios tuo, jog kiekvienas lenktynininkas ir komanda atstovauja savo šaliai. Dėl šios priežasties A1 GP dažnai vadinamas moto sporto pasaulio taure. Visi automobiliai pagaminti pagal Ferrari Formulės 1 komandos automobilį, naudotą 2004 m. sezone.

  Panašūs įrašai:

  1. rFactor — Apžvalga
  2. rFactor – RFT 2010 modo apžvalga
  3. F1 2010 – Trumpa apžvalga
  4. rFactor – CTDP F1 V1.2 išleistas
  5. rFactor F1 1990-1999

Reklama

1 komentaras
 1. #1 Dowis
  Kovo 10, 2010 12:35

  Gaila, kad tai “mirtingiesiems” neprieinama.

  [Atsakyti]

Parašykite komentarą